Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 06:31
 
M. Külünk Şahsına ve Cumhurbaşkanına karşı asılsız suçlamalarından dolayı Alman medyasına haddini bildirdi!
İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Alman medyasında Cumhurbaşkanımız’ı ve şahsımı merkeze koyarak PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle irtibatlı uluslararası derin yapılar, bir takım itham ve asılsız suçlamalarda bulunulmaktadır. Bu iddialar üç beş ay aralıklarla ısıtılıp medyaya servis edilmektedir" dedi.
Gündem Haberi
M. Külünk Şahsına ve Cumhurbaşkanına karşı asılsız suçlamalarından dolayı Alman medyasına haddini bildirdi!

Alman Televizyonundaki haberlerle ilgili Metin Külünk‘ün açıklaması

 

1- Son iki gün içerisinde Alman medyasında Cumhurbaşkanımız’ı ve şahsımı merkeze koyarak bir takım itham ve asılsız suçlamalarda bulunulmaktadır. Bu iddialar üç beş ay aralıklarla ısıtılıp medyaya servis edilmektedir. 

 

2- Cumhurbaşkanımız’ı ve şahsımı merkeze koyarak PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle irtibatlı uluslararası derin yapıların Türkiye-Almanya dostluğuna karşı yürüttükleri planlı operasyonlara alet olmak Almanya gibi büyük bir devlete yakışmayan tutumdur.

 

3- Türklerin kurdukları Sivil Toplum Örgütleri bulundukları ülkelerin yasal mevzuatları çerçevesinde örgütlenen, tüm çalışmalarını kamuya açık şekilde, şeffaf olarak yürüten demokratik kuruluşlardır. Bu yapılarla irtibatlı olarak şahsımın yaptığı tüm çalışmalar da şeffaftır.

 

4- Bir milletvekili olarak değil Avrupa’da, dünyanın herhangi bir yerindeki Türkiye kökenli vatandaşlarımız ile irtibatlı olmak, onların yaşadıkları her türlü soruna çözüm bulmak için gerek yerel, gerekse uluslararası kuruluşlarla ortak faaliyet yürütmek vatanseverlik görevimdir.

 

5- Çalışmalarımızda, bulunulan ülkenin yetkililerinin gözetiminde ve yasaları ekseninde tavır ortaya koymaktayız. Çalışmalarımızdan ve Avrupalı Türkler’in örgütlenerek oluşturdukları demokratik lobi gücünden rahatsız olanlar öncelikle demokrasiyi hazmetmek zorundadırlar.

 

6- Terör örgütleri ve terör yapıları ile uzaktan yakından irtibatları olmayan, her türlü yasadışı yapıya karşı her daim Almanya’nın ve Türkiye’nin parçalanmaz bütünlüğü ve yasaları çerçevesinde hareket eden STK’ları terörle irtibatlandırmaya çalışmak kabul edilemez bir tutumdur.

 

7- Avrupa herkes için demokrasiyi hazmetmek zorundadır. Demokrasi STK’ları ajan ilan edip, PKK ve FETÖ terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmak değildir.  Terörle uzaktan yakından alakası olmayan sivil toplum örgütlerini bir takım asılsız ithamlar ile engellemek örgütlenme özgürlüğüne ve insan haklarına aykırıdır. 

 

8- Almanya’nın, vakıfları aracılığıyla yürüttüğü faaliyetlere yasal çerçevede kaldığı sürece Türkiye olarak nasıl saygı gösteriyorsak, Almanya da Avrupa’da örgütlü bulunan Türkiye kökenli vatandaşlarımızın kurdukları sivil toplum örgütlerine karşı aynı tavrı göstermek zorundadır.

 

9- Almanya’nın PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerine verdiği açık ve örtülü destekler tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Alman derin devletinin medya operasyonları ile şahsımıza ve Türk STK’lara operasyon çekerek, teröre verdiği desteği örtmeye çalışması da beyhude bir uğraştır. 

 

10- Son iki yıl içerisinde bilinçli olarak Avrupalı Türkler’i Türkiye’den koparma operasyonu yürütülmektedir. Son manipülasyonların amacı da budur. Bu operasyonlar ile Avrupalı Türkler’e “Ya bize çalışırsınız, ya da ajan ve terörist durumuna düşersiniz” mesajı verilmektedir.

 

11- Türkler’i Türkiye’den kopartıp köksüzleştirme operasyonun yeni ayağı şahsım üzerinden yürütülmek istenilmektedir. Düzmece operasyon haberleri, kurgu şemalar ile Türk Sivil Toplum Örgütleri üzerinden baskı, tehdit ve korkutma politikaları uygulamaya sokulmak istenilmektedir. 

 

12- Almanya’da Türk STK’larına düşmanlık ederek, Türkiye ile dostluğuna gölge düşüreceği aşikârdır. 250 yılı aşkın süredir devam eden Türkiye-Almanya dostluğu ve ilişkilerinin vehimler ile örselenmesi ne Almanya’ya ne de Türkiye’ye fayda sağlayamayacaktır.

 

13- Almanya’nın kurgu raporlar ile Avrupalı Türkleri tehdit etmesi, anavatanlarıyla irtibatlarını koparmaya uğraşması Türk-Alman dostluğuna sığmaz. Almanya, Sivil Toplum Örgütleriyle uğraşmayı bırakıp PKK, FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle mücadelede samimiyetini göstermelidir.

 

14- Almanya’yı demokrasiyi hazmetmeye ve terörizme destek vermekten vazgeçmeye çağırıyoruz. Almanya’nın, Cumhurbaşkanımız’ı, bizleri Avrupalı Türkler ile irtibatsız kılmak için başlattıkları bu karalama kampanyasını şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.

 

15- Almanya kurgu haberler ile ne bizlerin Avrupalı Türklerle irtibatını koparabilir, ne de Avrupalı Türklerin anavatanları ile irtibatına halel getirebilir. Sadece kendine zarar verir. Biz Almanya'yı dost ve müttefik ülke olarak görüyor ve kendilerinden de aynı tutumu bekliyoruz.

 

16- Almanya ve Türkiye her iki ülkede yaşayan ve her iki ülkeyi vatanı kabul eden Almanlar’ın ve Türkler’in birbirlerine karşı besledikleri sevgiyi devlet politikası haline getirmek zorundadır. Asılsız iddialar ile bu sevgiyi örselemek iki ülkenin de çıkarına olmayacaktır.

 

Metin KÜLÜNK

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: M., Külünk, Şahsına, ve, Cumhurbaşkanına, karşı, asılsız, suçlamalarından, dolayı, Alman, medyasına, haddini, bildirdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı