Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 17:47
 
Facebook Messenger Anlık Oyunları Artık Tüm Kullanıcılara Sunuyor
Facebook'un daha önceden sınırlı bir alanda kullanıma sunduğu anlık oyunlar artık tüm dünyaya sunulmaya başlandı.
Teknoloji Haberi
Facebook Messenger Anlık Oyunları Artık Tüm Kullanıcılara Sunuyor

Facebook Salı günü şirketin Messenger'daki Anlık Oyunları'nı 1.2 milyar kullanıcısı için yayınladığını ve sosyal ağ devinin geçen ayki F8 konferansında geliştiricilere önizlemesi yapılan yeni özellikleri sunduğunu açıkladı. Messenger'daki güncellenmiş Anlık Oyunlar, hem Android hem de iOS mobil platformları için önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

 

Anlık Mesajlaşma oyununa eklenen 'Zengin oyun özellikleri', sıra tabanlı oyun, liderlik tablosu ve turnuva eklenmesi ve oyun esnasında firma başına daha fazla özelleştirilebilir mesajlar içeriyor. Şirket, haber bülteninde "Oyun botları, yeni oyun seçeneklerini belirterek ve rekorları yenileyerek liderleri güncelleyerek oyuncuların yeniden etkileşime girmesine yardımcı oluyor" dedi.

 

Zengin oyun özellikleri desteğini alan ilk oyunlardan bazıları Zynga'nın Friends with Words oyunu oldu. Oyun zaten "Messenger'da zengin özellikli, sıra tabanlı oyun hakkı" olarak sunulmuştu. Şirket, dönüş tabanlı oyunların kullanıcıların en çok talep ettiği özellik olduğunu ve nihayet Messenger'da Anlık Oyunlar için tanıtıldığını söylüyor. Öte yandan, Blackstorm'un EverWing oyunu bot'ları platformda tanıtan ilk oyunlardan birisi oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Facebook, Messenger, Anlık, Oyunları, Artık, Tüm, Kullanıcılara, Sunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı